77 Mangala PES 2010
| Name | Mangala |
|---|---|
| Full Name | Eliaquim Mangala |
| ID | 38843 |
| Nationality | France |
| Club | Standard de Liège |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 187cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 22 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
60
Attack
70
Defence
84
Body Balance
88
Stamina
84
Top Speed
77
Acceleration
85
Response
74
Agility
74
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
83
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
85
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
83
Shot Power
61
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
62
Swerve
75
Header
90
Jump
72
Technique
65
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
3
Condition
Skills
- S07 Man Marking
- S08 Slide Tackle
- S09 Covering
| Name | Mangala |
|---|---|
| Full Name | Eliaquim Mangala |
| ID | 38843 |
| Nationality | France |
| Club | Standard de Liège |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 187cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 22 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
