80 Martins PES 2008
| Name | Martins |
|---|---|
| ID | 4922 |
| Nationality | Nigeria |
| Club | Newcastle United |
| National Team | Nigeria |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 170cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 9 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
80
Attack
40
Defence
82
Body Balance
99
Stamina
85
Top Speed
99
Acceleration
77
Response
97
Agility
76
Dribble Accuracy
94
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
76
Shot Accuracy
82
Shot Power
79
Shot Technique
61
Free Kick Accuracy
62
Swerve
77
Header
95
Jump
79
Technique
88
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Scoring
- Side
| Name | Martins |
|---|---|
| ID | 4922 |
| Nationality | Nigeria |
| Club | Newcastle United |
| National Team | Nigeria |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 170cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 9 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

