83 Mayukins (Martins) PES 2010
| Name | Mayukins |
|---|---|
| Real Name | Martins |
| ID | 70458 |
| Real ID | 4922 |
| Nationality | Nigeria |
| Club | Free Agent |
| National Team | Nigeria |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 170cm |
| Weight | 70kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
82
Attack
42
Defence
82
Body Balance
80
Stamina
97
Top Speed
97
Acceleration
77
Response
89
Agility
77
Dribble Accuracy
87
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
87
Shot Power
77
Shot Technique
61
Free Kick Accuracy
62
Swerve
77
Header
95
Jump
76
Technique
88
Aggression
75
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
4
Condition
Skills
- S06 Outside Curve
- S14 Quick Turn
- S17 Elastico
- S21 Super Sub
- Dribbling
- Scoring
- Shooting from Distance
- Side
| Name | Mayukins |
|---|---|
| Real Name | Martins |
| ID | 70458 |
| Real ID | 4922 |
| Nationality | Nigeria |
| Club | Free Agent |
| National Team | Nigeria |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 170cm |
| Weight | 70kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
