75 Mathieu PES 2008
| Name | Mathieu |
|---|---|
| Full Name | Jérémy Mathieu |
| ID | 7817 |
| Nationality | France |
| Club | Toulouse F.C. |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 190cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 5 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
71
Attack
60
Defence
80
Body Balance
79
Stamina
86
Top Speed
73
Acceleration
73
Response
74
Agility
77
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
80
Long Pass Accuracy
82
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
85
Shot Power
66
Shot Technique
82
Free Kick Accuracy
78
Swerve
76
Header
73
Jump
80
Technique
73
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Reaction
- Shooting from Distance
| Name | Mathieu |
|---|---|
| Full Name | Jérémy Mathieu |
| ID | 7817 |
| Nationality | France |
| Club | Toulouse F.C. |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 190cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 5 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
