79 Mathieu PES 2010
| Name | Mathieu |
|---|---|
| Full Name | Jérémy Mathieu |
| ID | 7817 |
| Nationality | France |
| Club | Valencia C.F. |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 190cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 22 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
60
Defence
80
Body Balance
83
Stamina
79
Top Speed
77
Acceleration
76
Response
77
Agility
81
Dribble Accuracy
79
Dribble Speed
77
Short Pass Accuracy
76
Short Pass Speed
83
Long Pass Accuracy
82
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
81
Shot Power
66
Shot Technique
78
Free Kick Accuracy
78
Swerve
76
Header
73
Jump
80
Technique
73
Aggression
74
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
6
Condition
Skills
- S06 Outside Curve
- Shooting from Distance
| Name | Mathieu |
|---|---|
| Full Name | Jérémy Mathieu |
| ID | 7817 |
| Nationality | France |
| Club | Valencia C.F. |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 190cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 22 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
