72 Maurodao PES 2010
| Name | Maurodao |
|---|---|
| ID | 53507 |
| Nationality | Portugal |
| Club | C.D. Raltonvegua |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 4 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
53
Attack
73
Defence
80
Body Balance
77
Stamina
76
Top Speed
74
Acceleration
75
Response
72
Agility
66
Dribble Accuracy
66
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
58
Shot Accuracy
73
Shot Power
62
Shot Technique
58
Free Kick Accuracy
55
Swerve
77
Header
78
Jump
68
Technique
60
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Maurodao |
|---|---|
| ID | 53507 |
| Nationality | Portugal |
| Club | C.D. Raltonvegua |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 4 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
