71 Mavuba PES 2009
| Name | Mavuba |
|---|---|
| Full Name | Rio Mavuba |
| ID | 7895 |
| Nationality | France |
| Club | LOSC Lille Métropole |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 24 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
70
Defence
72
Body Balance
84
Stamina
78
Top Speed
80
Acceleration
75
Response
85
Agility
75
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
64
Shot Accuracy
78
Shot Power
66
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
61
Swerve
68
Header
80
Jump
78
Technique
72
Aggression
78
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Covering
| Name | Mavuba |
|---|---|
| Full Name | Rio Mavuba |
| ID | 7895 |
| Nationality | France |
| Club | LOSC Lille Métropole |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 24 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
