77 Mavuba PES 2010
| Name | Mavuba |
|---|---|
| Full Name | Rio Mavuba |
| ID | 7895 |
| Nationality | France |
| Club | LOSC Lille Métropole |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 24 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
73
Defence
77
Body Balance
87
Stamina
80
Top Speed
80
Acceleration
78
Response
83
Agility
77
Dribble Accuracy
79
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
78
Shot Power
66
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
66
Swerve
72
Header
80
Jump
78
Technique
72
Aggression
78
Mentality
50
GK Skills
79
Team Work
5
Condition
Skills
- S09 Covering
| Name | Mavuba |
|---|---|
| Full Name | Rio Mavuba |
| ID | 7895 |
| Nationality | France |
| Club | LOSC Lille Métropole |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 24 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
