67 M'Bengue PES 2008
| Name | M'Bengue |
|---|---|
| Full Name | Cheikh M'Bengue |
| ID | 37036 |
| Nationality | France |
| Club | Toulouse F.C. |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 182cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 39 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
46
Attack
68
Defence
76
Body Balance
80
Stamina
74
Top Speed
74
Acceleration
70
Response
73
Agility
69
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
64
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
57
Shot Accuracy
73
Shot Power
59
Shot Technique
57
Free Kick Accuracy
55
Swerve
68
Header
76
Jump
69
Technique
66
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | M'Bengue |
|---|---|
| Full Name | Cheikh M'Bengue |
| ID | 37036 |
| Nationality | France |
| Club | Toulouse F.C. |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 182cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 39 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
