66 M'Bengue PES 2009
| Name | M'Bengue |
|---|---|
| Full Name | Cheikh M'Bengue |
| ID | 37036 |
| Nationality | France |
| Club | Toulouse FC |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 183cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 12 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
62
Attack
67
Defence
72
Body Balance
77
Stamina
78
Top Speed
80
Acceleration
70
Response
73
Agility
75
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
57
Shot Accuracy
73
Shot Power
59
Shot Technique
57
Free Kick Accuracy
55
Swerve
68
Header
76
Jump
75
Technique
66
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | M'Bengue |
|---|---|
| Full Name | Cheikh M'Bengue |
| ID | 37036 |
| Nationality | France |
| Club | Toulouse FC |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 183cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 12 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
