72 Minilovic (Mihajlović) PES 2008
| Name | Minilovic |
|---|---|
| Real Name | Mihajlović |
| Full Name | Siniša Mihajlović |
| ID | 66784 |
| Real ID | 1248 |
| Nationality | Serbia And Montenegro |
| Club | Masterleague Hide3 |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 11 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
80
Defence
82
Body Balance
68
Stamina
73
Top Speed
67
Acceleration
70
Response
68
Agility
78
Dribble Accuracy
65
Dribble Speed
81
Short Pass Accuracy
83
Short Pass Speed
93
Long Pass Accuracy
97
Long Pass Speed
71
Shot Accuracy
91
Shot Power
70
Shot Technique
95
Free Kick Accuracy
96
Swerve
76
Header
75
Jump
80
Technique
65
Aggression
78
Mentality
50
GK Skills
78
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Passing
- Shooting from Distance
- Penalties
- Sliding Tackle
| Name | Minilovic |
|---|---|
| Real Name | Mihajlović |
| Full Name | Siniša Mihajlović |
| ID | 66784 |
| Real ID | 1248 |
| Nationality | Serbia And Montenegro |
| Club | Masterleague Hide3 |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 11 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
