82 Minilovic (Mihajlović) PES 2009
| Name | Minilovic |
|---|---|
| Real Name | Mihajlović |
| Full Name | Siniša Mihajlović |
| ID | 66784 |
| Real ID | 1248 |
| Nationality | Serbia |
| Club | Wales |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 869 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
77
Attack
75
Defence
82
Body Balance
83
Stamina
72
Top Speed
71
Acceleration
75
Response
76
Agility
80
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
82
Short Pass Accuracy
83
Short Pass Speed
95
Long Pass Accuracy
97
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
95
Shot Power
74
Shot Technique
98
Free Kick Accuracy
97
Swerve
79
Header
78
Jump
80
Technique
73
Aggression
78
Mentality
50
GK Skills
82
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Passing
- Shooting from Distance
- Penalties
- Outside of the Boot
- Sliding Tackle
| Name | Minilovic |
|---|---|
| Real Name | Mihajlović |
| Full Name | Siniša Mihajlović |
| ID | 66784 |
| Real ID | 1248 |
| Nationality | Serbia |
| Club | Wales |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 869 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
