78 Mitea PES 2008
| Name | Mitea |
|---|---|
| ID | 5606 |
| Nationality | Romania |
| Club | Ajax |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Left |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 172cm |
| Weight | 64kg |
| Shirt Number | 23 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
43
Defence
67
Body Balance
92
Stamina
76
Top Speed
88
Acceleration
78
Response
94
Agility
91
Dribble Accuracy
91
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
75
Shot Power
70
Shot Technique
64
Free Kick Accuracy
65
Swerve
75
Header
76
Jump
85
Technique
88
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Side
| Name | Mitea |
|---|---|
| ID | 5606 |
| Nationality | Romania |
| Club | Ajax |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Left |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 172cm |
| Weight | 64kg |
| Shirt Number | 23 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
