73 Mitea PES 2010
| Name | Mitea |
|---|---|
| ID | 5606 |
| Nationality | Romania |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 172cm |
| Weight | 64kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
43
Defence
66
Body Balance
68
Stamina
86
Top Speed
84
Acceleration
70
Response
85
Agility
84
Dribble Accuracy
82
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
73
Shot Power
70
Shot Technique
64
Free Kick Accuracy
65
Swerve
75
Header
76
Jump
83
Technique
81
Aggression
60
Mentality
50
GK Skills
61
Team Work
2
Condition
Skills
- S06 Outside Curve
- Dribbling
- Side
| Name | Mitea |
|---|---|
| ID | 5606 |
| Nationality | Romania |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 172cm |
| Weight | 64kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players