71 Mlo Saylain PES 2010
| Name | Mlo Saylain |
|---|---|
| ID | 98562 |
| Real ID | 33026 |
| Nationality | Togo |
| Club | Free Agent |
| National Team | Togo |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 69kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
57
Defence
82
Body Balance
80
Stamina
86
Top Speed
85
Acceleration
70
Response
76
Agility
80
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
67
Shot Accuracy
78
Shot Power
69
Shot Technique
74
Free Kick Accuracy
67
Swerve
71
Header
76
Jump
80
Technique
74
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition
Skills
- S01 Reaction
- S02 Passer
- Dribbling
| Name | Mlo Saylain |
|---|---|
| ID | 98562 |
| Real ID | 33026 |
| Nationality | Togo |
| Club | Free Agent |
| National Team | Togo |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 69kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
