74 Salifou PES 2009
| Name | Salifou |
|---|---|
| ID | 33026 |
| Nationality | Togo |
| Club | West Midlands Village |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 17 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
57
Defence
74
Body Balance
80
Stamina
84
Top Speed
80
Acceleration
80
Response
76
Agility
80
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
76
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
69
Shot Accuracy
78
Shot Power
69
Shot Technique
74
Free Kick Accuracy
67
Swerve
71
Header
76
Jump
84
Technique
74
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Reaction
- Passing
| Name | Salifou |
|---|---|
| ID | 33026 |
| Nationality | Togo |
| Club | West Midlands Village |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 17 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
