81 Morientes PES 2009
| Name | Morientes |
|---|---|
| ID | 872 |
| Nationality | Spain |
| Club | Val Narangja |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 9 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
86
Attack
39
Defence
83
Body Balance
75
Stamina
74
Top Speed
72
Acceleration
84
Response
74
Agility
80
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
71
Long Pass Speed
84
Shot Accuracy
75
Shot Power
84
Shot Technique
64
Free Kick Accuracy
62
Swerve
91
Header
93
Jump
84
Technique
74
Aggression
81
Mentality
50
GK Skills
76
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Reaction
- Scoring
- Post Player
- Centre
| Name | Morientes |
|---|---|
| ID | 872 |
| Nationality | Spain |
| Club | Val Narangja |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 9 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
