70 Morrone PES 2008
| Name | Morrone |
|---|---|
| Full Name | Stefano Morrone |
| ID | 5608 |
| Nationality | Italy |
| Club | Parma Calcio 1913 |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 4 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
67
Defence
75
Body Balance
76
Stamina
88
Top Speed
75
Acceleration
77
Response
75
Agility
74
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
78
Shot Power
70
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
78
Swerve
72
Header
77
Jump
75
Technique
73
Aggression
74
Mentality
50
GK Skills
82
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Reaction
| Name | Morrone |
|---|---|
| Full Name | Stefano Morrone |
| ID | 5608 |
| Nationality | Italy |
| Club | Parma Calcio 1913 |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 4 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
