75 Morrone PES 2010
| Name | Morrone |
|---|---|
| Full Name | Stefano Morrone |
| ID | 5608 |
| Nationality | Italy |
| Club | Parma F.C. |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 4 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
71
Attack
71
Defence
75
Body Balance
85
Stamina
76
Top Speed
75
Acceleration
80
Response
77
Agility
75
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
76
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
71
Shot Accuracy
78
Shot Power
70
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
78
Swerve
72
Header
77
Jump
78
Technique
69
Aggression
79
Mentality
50
GK Skills
82
Team Work
6
Condition
Skills
- S09 Covering
| Name | Morrone |
|---|---|
| Full Name | Stefano Morrone |
| ID | 5608 |
| Nationality | Italy |
| Club | Parma F.C. |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 4 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
