64 Mounier PES 2008
| Name | Mounier |
|---|---|
| Full Name | Anthony Mounier |
| ID | 33675 |
| Nationality | France |
| Club | Olympique Lyonnais |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 174cm |
| Weight | 65kg |
| Shirt Number | 27 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
40
Defence
65
Body Balance
79
Stamina
78
Top Speed
78
Acceleration
71
Response
81
Agility
77
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
67
Shot Accuracy
72
Shot Power
66
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
65
Swerve
65
Header
72
Jump
75
Technique
74
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Mounier |
|---|---|
| Full Name | Anthony Mounier |
| ID | 33675 |
| Nationality | France |
| Club | Olympique Lyonnais |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 174cm |
| Weight | 65kg |
| Shirt Number | 27 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
