71 Mounier PES 2010
| Name | Mounier |
|---|---|
| Full Name | Anthony Mounier |
| ID | 33675 |
| Nationality | France |
| Club | OGC Nice |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 174cm |
| Weight | 65kg |
| Shirt Number | 26 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
45
Defence
70
Body Balance
76
Stamina
78
Top Speed
83
Acceleration
71
Response
83
Agility
82
Dribble Accuracy
84
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
78
Long Pass Speed
67
Shot Accuracy
72
Shot Power
66
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
77
Swerve
65
Header
72
Jump
78
Technique
79
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
4
Condition
Skills
- Dribbling
| Name | Mounier |
|---|---|
| Full Name | Anthony Mounier |
| ID | 33675 |
| Nationality | France |
| Club | OGC Nice |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 174cm |
| Weight | 65kg |
| Shirt Number | 26 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
