63 Murat Akca PES 2009
| Name | Murat Akca |
|---|---|
| ID | 38677 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Galatasaray A.S. |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 80 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
56
Attack
66
Defence
76
Body Balance
75
Stamina
73
Top Speed
72
Acceleration
70
Response
68
Agility
67
Dribble Accuracy
64
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
64
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
64
Long Pass Speed
56
Shot Accuracy
80
Shot Power
57
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
60
Swerve
73
Header
70
Jump
72
Technique
58
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
62
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | Murat Akca |
|---|---|
| ID | 38677 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Galatasaray A.S. |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 80 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
