64 Murat Akca PES 2010
| Name | Murat Akca |
|---|---|
| ID | 38677 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 75kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
56
Attack
66
Defence
76
Body Balance
73
Stamina
74
Top Speed
72
Acceleration
72
Response
68
Agility
67
Dribble Accuracy
64
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
64
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
64
Long Pass Speed
56
Shot Accuracy
78
Shot Power
57
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
60
Swerve
75
Header
75
Jump
70
Technique
55
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
62
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Murat Akca |
|---|---|
| ID | 38677 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 75kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players