65 Mvila PES 2009
| Name | Mvila |
|---|---|
| Full Name | Yann M'Vila |
| ID | 37403 |
| Nationality | France |
| Club | Stade Rennais F.C. |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 169cm |
| Weight | 56kg |
| Shirt Number | 15 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
64
Attack
63
Defence
67
Body Balance
74
Stamina
77
Top Speed
78
Acceleration
73
Response
74
Agility
75
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
59
Shot Accuracy
72
Shot Power
56
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
56
Swerve
63
Header
70
Jump
76
Technique
71
Aggression
61
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | Mvila |
|---|---|
| Full Name | Yann M'Vila |
| ID | 37403 |
| Nationality | France |
| Club | Stade Rennais F.C. |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 169cm |
| Weight | 56kg |
| Shirt Number | 15 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
