68 Mvila PES 2010
| Name | Mvila |
|---|---|
| Full Name | Yann M'Vila |
| ID | 37403 |
| Nationality | France |
| Club | Stade Rennais FC |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 169cm |
| Weight | 56kg |
| Shirt Number | 17 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
59
Attack
67
Defence
78
Body Balance
78
Stamina
82
Top Speed
80
Acceleration
82
Response
74
Agility
72
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
67
Shot Accuracy
78
Shot Power
63
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
56
Swerve
63
Header
78
Jump
76
Technique
67
Aggression
61
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Mvila |
|---|---|
| Full Name | Yann M'Vila |
| ID | 37403 |
| Nationality | France |
| Club | Stade Rennais FC |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 169cm |
| Weight | 56kg |
| Shirt Number | 17 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
