68 Mvuemba PES 2008
| Name | Mvuemba |
|---|---|
| Full Name | Arnold Mvuemba |
| ID | 7873 |
| Nationality | France |
| Club | Pompy |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 18 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
67
Attack
66
Defence
73
Body Balance
79
Stamina
80
Top Speed
78
Acceleration
72
Response
76
Agility
75
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
58
Shot Accuracy
77
Shot Power
70
Shot Technique
56
Free Kick Accuracy
61
Swerve
72
Header
80
Jump
76
Technique
68
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
61
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Reaction
| Name | Mvuemba |
|---|---|
| Full Name | Arnold Mvuemba |
| ID | 7873 |
| Nationality | France |
| Club | Pompy |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 18 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
