69 Mvuemba PES 2010
| Name | Mvuemba |
|---|---|
| Full Name | Arnold Mvuemba |
| ID | 7873 |
| Nationality | France |
| Club | FC Lorient |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 7 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
60
Attack
68
Defence
79
Body Balance
82
Stamina
79
Top Speed
78
Acceleration
72
Response
78
Agility
75
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
58
Shot Accuracy
77
Shot Power
70
Shot Technique
56
Free Kick Accuracy
61
Swerve
72
Header
80
Jump
76
Technique
62
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
4
Condition
Skills
- Centre
| Name | Mvuemba |
|---|---|
| Full Name | Arnold Mvuemba |
| ID | 7873 |
| Nationality | France |
| Club | FC Lorient |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 7 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
