69 N. Pareja PES 2008
| Name | N. Pareja |
|---|---|
| Full Name | Nicolás Pareja |
| ID | 35216 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Anderlecht |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 26 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
58
Attack
72
Defence
80
Body Balance
74
Stamina
80
Top Speed
73
Acceleration
74
Response
73
Agility
69
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
58
Shot Accuracy
75
Shot Power
59
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
58
Swerve
80
Header
78
Jump
71
Technique
60
Aggression
71
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | N. Pareja |
|---|---|
| Full Name | Nicolás Pareja |
| ID | 35216 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Anderlecht |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 26 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
