76 N. Pareja PES 2010
| Name | N. Pareja |
|---|---|
| Full Name | Nicolás Pareja |
| ID | 35216 |
| Nationality | Argentina |
| Club | R.C.D. Espanyol |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 16 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
58
Attack
79
Defence
80
Body Balance
77
Stamina
74
Top Speed
73
Acceleration
74
Response
73
Agility
76
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
79
Short Pass Speed
82
Long Pass Accuracy
80
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
77
Shot Power
60
Shot Technique
78
Free Kick Accuracy
78
Swerve
80
Header
78
Jump
75
Technique
64
Aggression
71
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | N. Pareja |
|---|---|
| Full Name | Nicolás Pareja |
| ID | 35216 |
| Nationality | Argentina |
| Club | R.C.D. Espanyol |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 16 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
