72 Nacho PES 2008
| Name | Nacho |
|---|---|
| ID | 9016 |
| Nationality | Spain |
| Club | Getafe CF |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 178cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 15 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
43
Defence
73
Body Balance
81
Stamina
78
Top Speed
80
Acceleration
68
Response
80
Agility
83
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
76
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
72
Shot Power
64
Shot Technique
68
Free Kick Accuracy
70
Swerve
65
Header
79
Jump
79
Technique
72
Aggression
71
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Nacho |
|---|---|
| ID | 9016 |
| Nationality | Spain |
| Club | Getafe CF |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 178cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 15 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
