73 Nacho PES 2010
| Name | Nacho |
|---|---|
| ID | 9016 |
| Nationality | Spain |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 178cm |
| Weight | 70kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
43
Defence
73
Body Balance
76
Stamina
79
Top Speed
80
Acceleration
68
Response
80
Agility
83
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
76
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
72
Shot Power
64
Shot Technique
76
Free Kick Accuracy
74
Swerve
65
Header
79
Jump
79
Technique
72
Aggression
71
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
5
Condition
Skills
- Dribbling
| Name | Nacho |
|---|---|
| ID | 9016 |
| Nationality | Spain |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 178cm |
| Weight | 70kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players