84 Nirasaki (Nakata) PES 2008
| Name | Nirasaki |
|---|---|
| Real Name | Nakata |
| ID | 67290 |
| Real ID | 1754 |
| Nationality | Japan |
| Club | Masterleague Hide2 |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 7 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
78
Attack
50
Defence
86
Body Balance
76
Stamina
87
Top Speed
78
Acceleration
75
Response
75
Agility
79
Dribble Accuracy
84
Dribble Speed
85
Short Pass Accuracy
93
Short Pass Speed
80
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
78
Shot Accuracy
84
Shot Power
81
Shot Technique
76
Free Kick Accuracy
76
Swerve
63
Header
68
Jump
85
Technique
78
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
82
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Tactical Dribbling
- Playmaking
- Centre
- One-Touch Pass
| Name | Nirasaki |
|---|---|
| Real Name | Nakata |
| ID | 67290 |
| Real ID | 1754 |
| Nationality | Japan |
| Club | Masterleague Hide2 |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 7 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
