82 Nirasaki (Nakata) PES 2010
| Name | Nirasaki |
|---|---|
| Real Name | Nakata |
| ID | 67290 |
| Real ID | 1754 |
| Nationality | Japan |
| Club | Masterleague Hide2 |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 6 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
79
Attack
50
Defence
86
Body Balance
85
Stamina
76
Top Speed
78
Acceleration
75
Response
75
Agility
79
Dribble Accuracy
84
Dribble Speed
85
Short Pass Accuracy
93
Short Pass Speed
80
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
78
Shot Accuracy
84
Shot Power
81
Shot Technique
76
Free Kick Accuracy
76
Swerve
63
Header
68
Jump
85
Technique
78
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
82
Team Work
6
Condition
Skills
- S06 Outside Curve
- S18 Cross Over Turn
- P20 Talisman
- Tactical Dribbling
- Playmaking
- Centre
| Name | Nirasaki |
|---|---|
| Real Name | Nakata |
| ID | 67290 |
| Real ID | 1754 |
| Nationality | Japan |
| Club | Masterleague Hide2 |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 6 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
