77 Noland (M. Neuer) PES 2008
| Name | Noland |
|---|---|
| Real Name | M. Neuer |
| Full Name | Manuel Neuer |
| ID | 98721 |
| Real ID | 33185 |
| Nationality | Germany |
| Club | Masterleague Hide5 |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 192cm |
| Weight | 90kg |
| Shirt Number | 3 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
81
Defence
83
Body Balance
71
Stamina
64
Top Speed
70
Acceleration
83
Response
69
Agility
57
Dribble Accuracy
55
Dribble Speed
60
Short Pass Accuracy
63
Short Pass Speed
63
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
42
Shot Accuracy
86
Shot Power
40
Shot Technique
43
Free Kick Accuracy
41
Swerve
45
Header
79
Jump
60
Technique
58
Aggression
70
Mentality
80
GK Skills
62
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Noland |
|---|---|
| Real Name | M. Neuer |
| Full Name | Manuel Neuer |
| ID | 98721 |
| Real ID | 33185 |
| Nationality | Germany |
| Club | Masterleague Hide5 |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 192cm |
| Weight | 90kg |
| Shirt Number | 3 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
