78 Noland (M. Neuer) PES 2009
| Name | Noland |
|---|---|
| Real Name | M. Neuer |
| Full Name | Manuel Neuer |
| ID | 98721 |
| Real ID | 33185 |
| Nationality | Germany |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 192cm |
| Weight | 90kg |
| Shirt Number | 141 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
83
Defence
83
Body Balance
60
Stamina
71
Top Speed
70
Acceleration
85
Response
69
Agility
57
Dribble Accuracy
55
Dribble Speed
60
Short Pass Accuracy
63
Short Pass Speed
63
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
42
Shot Accuracy
86
Shot Power
40
Shot Technique
43
Free Kick Accuracy
41
Swerve
45
Header
79
Jump
60
Technique
58
Aggression
72
Mentality
80
GK Skills
68
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
| Name | Noland |
|---|---|
| Real Name | M. Neuer |
| Full Name | Manuel Neuer |
| ID | 98721 |
| Real ID | 33185 |
| Nationality | Germany |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 192cm |
| Weight | 90kg |
| Shirt Number | 141 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players