70 Nulsheran (Nuri Şahin) PES 2009
| Name | Nulsheran |
|---|---|
| Real Name | Nuri Şahin |
| Full Name | Nuri Şahin |
| ID | 97875 |
| Real ID | 32339 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Czech |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 179cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 142 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
67
Attack
48
Defence
71
Body Balance
73
Stamina
74
Top Speed
76
Acceleration
70
Response
77
Agility
81
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
83
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
86
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
72
Shot Accuracy
75
Shot Power
71
Shot Technique
79
Free Kick Accuracy
80
Swerve
60
Header
70
Jump
84
Technique
69
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Playmaking
- Passing
- Centre
- Outside of the Boot
| Name | Nulsheran |
|---|---|
| Real Name | Nuri Şahin |
| Full Name | Nuri Şahin |
| ID | 97875 |
| Real ID | 32339 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Czech |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 179cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 142 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
