72 Nuri Sahin PES 2010
| Name | Nuri Sahin |
|---|---|
| Full Name | Nuri Şahin |
| ID | 32339 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Free Agent |
| National Team | Turkey |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 179cm |
| Weight | 73kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
55
Defence
71
Body Balance
82
Stamina
74
Top Speed
76
Acceleration
70
Response
77
Agility
81
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
83
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
86
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
72
Shot Accuracy
75
Shot Power
71
Shot Technique
79
Free Kick Accuracy
80
Swerve
60
Header
70
Jump
84
Technique
69
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition
Skills
- S02 Passer
- S06 Outside Curve
- Playmaking
- Centre
| Name | Nuri Sahin |
|---|---|
| Full Name | Nuri Şahin |
| ID | 32339 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Free Agent |
| National Team | Turkey |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 179cm |
| Weight | 73kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
