64 O'Donovan PES 2008
| Name | O'Donovan |
|---|---|
| ID | 37204 |
| Nationality | Ireland |
| Club | Sunderland |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 23 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
69
Attack
34
Defence
72
Body Balance
77
Stamina
78
Top Speed
76
Acceleration
74
Response
76
Agility
75
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
80
Shot Power
75
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
60
Swerve
66
Header
72
Jump
75
Technique
80
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | O'Donovan |
|---|---|
| ID | 37204 |
| Nationality | Ireland |
| Club | Sunderland |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 23 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
