66 O'Donovan PES 2010
| Name | O'Donovan |
|---|---|
| ID | 37204 |
| Nationality | Ireland |
| Club | Wearside |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 64kg |
| Shirt Number | 25 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
40
Defence
72
Body Balance
76
Stamina
81
Top Speed
82
Acceleration
78
Response
80
Agility
75
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
80
Shot Power
75
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
60
Swerve
66
Header
72
Jump
75
Technique
80
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition
Skills
- S01 Reaction
| Name | O'Donovan |
|---|---|
| ID | 37204 |
| Nationality | Ireland |
| Club | Wearside |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 64kg |
| Shirt Number | 25 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
