64 Ogbonna PES 2008
| Name | Ogbonna |
|---|---|
| Full Name | Angelo Ogbonna |
| ID | 34974 |
| Nationality | Italy |
| Club | Torino |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 86kg |
| Shirt Number | 18 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
59
Attack
65
Defence
73
Body Balance
80
Stamina
78
Top Speed
79
Acceleration
65
Response
76
Agility
65
Dribble Accuracy
66
Dribble Speed
64
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
54
Shot Accuracy
72
Shot Power
56
Shot Technique
53
Free Kick Accuracy
60
Swerve
68
Header
78
Jump
66
Technique
60
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
60
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Side
| Name | Ogbonna |
|---|---|
| Full Name | Angelo Ogbonna |
| ID | 34974 |
| Nationality | Italy |
| Club | Torino |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 86kg |
| Shirt Number | 18 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
