63 Ogbonna PES 2009
| Name | Ogbonna |
|---|---|
| Full Name | Angelo Ogbonna |
| ID | 34974 |
| Nationality | Italy |
| Club | Torino F.C. |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 189cm |
| Weight | 86kg |
| Shirt Number | 6 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
62
Attack
69
Defence
84
Body Balance
78
Stamina
80
Top Speed
79
Acceleration
73
Response
75
Agility
72
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
64
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
54
Shot Accuracy
72
Shot Power
56
Shot Technique
53
Free Kick Accuracy
60
Swerve
71
Header
79
Jump
68
Technique
60
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Ogbonna |
|---|---|
| Full Name | Angelo Ogbonna |
| ID | 34974 |
| Nationality | Italy |
| Club | Torino F.C. |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 189cm |
| Weight | 86kg |
| Shirt Number | 6 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
