76 Ogose PES 2008
| Name | Ogose |
|---|---|
| Full Name | Shinji Ono |
| ID | 65588 |
| Real ID | 52 |
| Nationality | Japan |
| Club | Masterleague Hide2 |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 10 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
78
Attack
60
Defence
74
Body Balance
75
Stamina
76
Top Speed
70
Acceleration
79
Response
75
Agility
84
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
87
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
88
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
79
Shot Accuracy
77
Shot Power
75
Shot Technique
77
Free Kick Accuracy
80
Swerve
77
Header
75
Jump
89
Technique
64
Aggression
75
Mentality
50
GK Skills
78
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Playmaking
- Passing
| Name | Ogose |
|---|---|
| Full Name | Shinji Ono |
| ID | 65588 |
| Real ID | 52 |
| Nationality | Japan |
| Club | Masterleague Hide2 |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 10 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
