73 Ogura PES 2010
| Name | Ogura |
|---|---|
| Full Name | Shinji Ono |
| ID | 65588 |
| Real ID | 52 |
| Nationality | Japan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Japan |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 74kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
54
Defence
72
Body Balance
70
Stamina
73
Top Speed
72
Acceleration
75
Response
71
Agility
84
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
86
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
84
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
74
Shot Accuracy
75
Shot Power
78
Shot Technique
81
Free Kick Accuracy
82
Swerve
74
Header
75
Jump
89
Technique
74
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
80
Team Work
3
Condition
Skills
- S02 Passer
- S06 Outside Curve
- S18 Cross Over Turn
- Tactical Dribbling
- Playmaking
- Centre
- Special Curling Chip Shot
| Name | Ogura |
|---|---|
| Full Name | Shinji Ono |
| ID | 65588 |
| Real ID | 52 |
| Nationality | Japan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Japan |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 74kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
