68 Okubo PES 2010
| Name | Okubo |
|---|---|
| Full Name | Yoshito Okubo |
| ID | 277 |
| Nationality | Japan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Japan |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 170cm |
| Weight | 73kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
46
Defence
70
Body Balance
80
Stamina
78
Top Speed
83
Acceleration
80
Response
84
Agility
78
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
72
Shot Accuracy
72
Shot Power
75
Shot Technique
68
Free Kick Accuracy
68
Swerve
77
Header
84
Jump
80
Technique
75
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
4
Condition
Skills
- S01 Reaction
- Dribbling
| Name | Okubo |
|---|---|
| Full Name | Yoshito Okubo |
| ID | 277 |
| Nationality | Japan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Japan |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 170cm |
| Weight | 73kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
