76 Oleguer PES 2008
| Name | Oleguer |
|---|---|
| ID | 5504 |
| Nationality | Spain |
| Club | F.C. Barcelona |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 23 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
59
Attack
82
Defence
83
Body Balance
79
Stamina
83
Top Speed
76
Acceleration
82
Response
70
Agility
71
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
76
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
74
Shot Power
55
Shot Technique
57
Free Kick Accuracy
61
Swerve
71
Header
81
Jump
72
Technique
63
Aggression
78
Mentality
50
GK Skills
77
Team Work
7
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Covering
| Name | Oleguer |
|---|---|
| ID | 5504 |
| Nationality | Spain |
| Club | F.C. Barcelona |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 23 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
