75 Oleguer PES 2010
| Name | Oleguer |
|---|---|
| ID | 5504 |
| Nationality | Spain |
| Club | Ajax |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 3 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
57
Attack
79
Defence
81
Body Balance
81
Stamina
82
Top Speed
80
Acceleration
82
Response
70
Agility
71
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
76
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
74
Shot Power
55
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
61
Swerve
71
Header
81
Jump
72
Technique
58
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
77
Team Work
7
Condition
Skills
- S09 Covering
| Name | Oleguer |
|---|---|
| ID | 5504 |
| Nationality | Spain |
| Club | Ajax |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 3 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
