67 Osako PES 2010
| Name | Osako |
|---|---|
| Full Name | Yūya Ōsako |
| ID | 39020 |
| Nationality | Japan |
| Club | Masterleague Hide2 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 30 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
71
Attack
40
Defence
76
Body Balance
75
Stamina
74
Top Speed
76
Acceleration
78
Response
76
Agility
78
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
72
Shot Accuracy
78
Shot Power
75
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
64
Swerve
69
Header
75
Jump
78
Technique
83
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition
Skills
- Scoring
- Post Player
- DF Positioning
| Name | Osako |
|---|---|
| Full Name | Yūya Ōsako |
| ID | 39020 |
| Nationality | Japan |
| Club | Masterleague Hide2 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 30 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
