75 Ospina PES 2008
| Name | Ospina |
|---|---|
| Full Name | David Ospina |
| ID | 36703 |
| Nationality | Colombia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Colombia |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 79kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
31
Attack
78
Defence
80
Body Balance
68
Stamina
60
Top Speed
69
Acceleration
82
Response
66
Agility
51
Dribble Accuracy
55
Dribble Speed
51
Short Pass Accuracy
52
Short Pass Speed
51
Long Pass Accuracy
58
Long Pass Speed
42
Shot Accuracy
80
Shot Power
41
Shot Technique
43
Free Kick Accuracy
44
Swerve
44
Header
77
Jump
50
Technique
56
Aggression
69
Mentality
78
GK Skills
70
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Ospina |
|---|---|
| Full Name | David Ospina |
| ID | 36703 |
| Nationality | Colombia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Colombia |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 79kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
