70 P. Ledesma PES 2009
| Name | P. Ledesma |
|---|---|
| Full Name | Pablo Ledesma |
| ID | 7043 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Calcio Catania |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 8 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
71
Attack
66
Defence
73
Body Balance
83
Stamina
77
Top Speed
75
Acceleration
77
Response
75
Agility
79
Dribble Accuracy
79
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
80
Shot Power
67
Shot Technique
61
Free Kick Accuracy
61
Swerve
67
Header
75
Jump
78
Technique
69
Aggression
75
Mentality
50
GK Skills
76
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
| Name | P. Ledesma |
|---|---|
| Full Name | Pablo Ledesma |
| ID | 7043 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Calcio Catania |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 8 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
