71 P. Ledesma PES 2010
| Name | P. Ledesma |
|---|---|
| Full Name | Pablo Ledesma |
| ID | 7043 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Calcio Catania |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 8 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
71
Attack
66
Defence
74
Body Balance
84
Stamina
76
Top Speed
75
Acceleration
77
Response
75
Agility
79
Dribble Accuracy
79
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
79
Shot Power
67
Shot Technique
61
Free Kick Accuracy
61
Swerve
67
Header
75
Jump
78
Technique
70
Aggression
75
Mentality
50
GK Skills
76
Team Work
6
Condition
Skills
- S01 Reaction
- S06 Outside Curve
| Name | P. Ledesma |
|---|---|
| Full Name | Pablo Ledesma |
| ID | 7043 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Calcio Catania |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 8 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
